MODUL 1: AKO SI OCHRÁNIŤ ENERGIU

1. ČO JE ENERGIA

2. PREČO JE DÔLEŽITÉ MAŤ ZODPOVEDNOSŤ ZA SVOJU ENERGIU

3. OCHRANA CITLIVEJ DUŠE

4. AKO SI RÝCHLO ZVÝŠIŤ VIBRÁCIE

5. AKO SA ODPOJIŤ OD NEGATÍVNEJ ENERGIE VYSIELANEJ OD NIEKOHO

6. EXPRESNE RÝCHLA OCHRANA ENERGIE KEDYKOĽVEK A KDEKOĽVEK

Pokiaľ si chcete energiu rýchlo ochrániť a zabudli ste si napríklad spraviť inú energetickú ochranu pred stretnutím s niekým alebo pred vstupom do nejakého priestoru, tak rýchla záchrana môže byť, keď prekrížite: A, nohy pod stolom B, ruky cez seba C, prsty, (konkrétne prostredník a ukazovák). Možno to poznáte z anglického výrazu fingers crossed, ktorý sa často používa vtedy, keď niekomu držíte palce (v slovenskej verzii), ale v princípe, čo sa tým robí na pozadí, je, že sa ten človek chráni pred negatívnymi vplyvmi, ktoré by mohli ovplyvniť jeho výsledok. Keď budete používať niektorú formu prekríženia, tak zabránite toku negatívnej energie, ktorú k vám niekto môže chcieť vysielať a nepustíte ju jednoducho k sebe.

7. VYTVORENIE ENERGETICKÉHO OCHRANNÉHO ŠTÍTU

8. ZAZIPSOVANIE ENERGIE

9. OCHRANNÁ ENERGIA SRDCA

MODUL 2: AKO SI OČISTIŤ ENERGIU

1. VEČERNÁ MEDITÁCIA

2. MAGICKÁ FORMULKA

Táto magická formulka je jedinečná v tom, že vám dokáže pomôcť uvoľniť veľmi veľa, aj na fyzickej, aj na emocionálnej úrovni. Keď vás napríklad bolí hlava a chcete si v nej uvoľniť tlak alebo napätie, tak si na chvíľku v kľude sadnite, zatvorte oči a lokalizujte to miesto v hlave, kde cítite bolesť. Potom sa sústreďte na toto miesto a dokola min. 3 minúty opakujte v duchu (alebo nahlas) túto formulku: MÁM ŤA RADA. PRIJÍMAM ŤA. ODPÚŠŤAM TI. Taktiež, pokiaľ cítite hnev, alebo nervozitu alebo akúkoľvek negatívnu emóciu, tak si taktiež kľudne sadnite, zatvorte oči, sústreďte sa na zdroj tejto emócie a dokola min. 3 minúty opakujte v duchu (alebo nahlas) túto formulku: MÁM ŤA RADA. PRIJÍMAM ŤA. ODPÚŠŤAM TI. Pokiaľ ide o človeka, ktorý vás vytáča, tak spravte to isté a sústreďte sa v tom prípade na túto osobu. Taktiež to vynikajúco funguje, pokiaľ si predstavíte seba a odpustíte aj sama sebe.

3. ŽIVLY A ICH PODPORA

4. ZLATÁ SPRCHA

5. EMOČNÝ DETOX

6. ZDVIHNUTIE VIBRÁCIÍ PRIESTORU (V PRÁCI ALEBO DOMA)

7. BIELA ŠALVIA

BIELA ŠALVIA sa od nepamäti používa ako na výraznú očistu priestorov, predmetov a tiež ako liečivo. Jej vôňa je veľmi prenikavá, prečisťujúca a korenistá. Severoamerickí Indiáni ju používali ako posvätnú bylinu pri rôznych ceremóniách a rituáloch. Biela šalvia okrem toho, že vynikajúco prečisťuje naše okolie, dokáže pomôcť aj pri duševnej očiste a zbavuje nás negativity a ťaživých myšlienok. TIP NA POUŽITIE: Zväzok bielej šalvie sa na konci zapáli a nechá rozhorieť. Potom hneď treba plameň sfúknuť (podobne ako pri vonných tyčinkách) a nechať dymiť. Je nevyhnutné, aby ste pod takýto zväzok šalvie dali keramickú alebo inú rituálnu misku, aby popol mohol padať do nej a taktiež, aby ste mali otvorené okno, aby sa vám prípadne nespustil dymový alarm v dome alebo v byte. Po dokončení čistiaceho rituálu je nutné koniec zahasiť a môžete ho aj pristrihnúť a zvyšok zväzku odložiť na ďalší očistný rituál. Šalviu môžete používať kedykoľvek, keď máte pocit, že je potrebné vyčistiť priestor, v ktorom sa nachádzate. Ak ste mali napríklad nepríjemné stretnutie, alebo bola v miestnosti negatívna atmosféra, tak šalvia perfektne poslúži na to, aby ste sa nánosov tejto energie v priestore zbavili a nastavili ho zase na vysoké vibrácie.

8. RUŽOVÁ VODA A SOĽ

RUŽOVÁ VODA IDEÁLNE POUŽITIE: umývanie priestoru (podlahy, skrine, parapety, čokoľvek, čo je vodou umývateľné), vonný olej do vonnej lampy (pozrieť príbalový leták, či si môžete dávať tento vonný olej do aroma lampy alebo difuzéra), regenerácia pleti… ČISTENIE PRIESTORU: Pokiaľ chcete priestor očistiť od negatívnej energie, ružová voda vás v tom veľmi podporí a zároveň zanechá v priestore po čistení úžasnú čistú kvetinovú arómu. Stačí, keď do vedra s vodou nakvapkáte odmerku ružovej vody a poumývate mopom touto vodou podlahy. (Ideálne je použiť pri umývaní jendorazové rukavice, aby ste nechytali priamo vodu, ktorou čistíte priestor od negatívnej energie.) Taktiež takouto vodou môžete poumývať všetky plochy v byte alebo v dome, ktoré sú vodou umývateľné. Priestor tak výrazne osviežite a okamžite tak zdvihnete jeho vibrácie. Použitú vodu je potrebné spláchnuť a nedotýkať sa jej. SOĽ IDEÁLNE POUŽITIE: soľný kúpeľ, kloktanie soľou, očista priestoru, naparovanie pleti, očista kryštálov a iných predmetov… ČISTENIE PRIESTORU: Do každého rohu v miestnosti dajte na celý týždeň plnú misku soli (ideálne 1kg soli do každého rohu miestnosti). Použite misky, ktoré už potom nebudete používať na jedenie, dajú sa tiež použiť jednorazové papierové misky. Po týždni túto soľ vyhoďte mimo domu alebo bytu. Dôležité je nedotýkať sa tejto soli rukami. Kryštály soli totiž dokážu na seba naväzovať negatívnu energiu a keby ste sa tejto soli dotkli, alebo ju zase na niečo iné chceli použiť, tak sa negatívnej energie, ktorú vám pomáhala čistiť, nedá zbaviť. Soľ môžete tiež spláchnuť alebo vysypať do rieky a poďakovať jej, že ju prijme a pretransformuje na pozitívnu energiu.

9. OČISTNÁ ENERGIA SVIEČKY

SVIEČKA je spôsob, akým privolávate k sebe svetlo a živel oheň. Ak potrebujete do života dostať viac ohnivej energie, sviečky vám k tomu pomôžu. Predpokladom je to, že ste prítomná pri tom, keď sviečky horia a že sú bezpečne umiestnené. Sviečka sa používa odjakživa ako ochranná pomôcka, ktorá chráni pred tmou a tmavými negatívnymi energiami. Keď sviečka horí v priestore relatívne rýchlo, je to signál, že treba preistor ešte podporiť aj celkovou očistou, pretože je zaťažený negatívnou energiou. Pokiaľ sviečka horí v priestore dlho, tak je to dobrý znak toho, že energia miesta je dobrá. Nad sviečkou si dokážete veľmi ľahko energeticky očistiť ruky, pokiaľ napríklad pracujete s inými ľuďmi. Zároveň je to nástroj na podporenie vašej vášne a romantiky v živote, takže kedykoľvek máte chuť a priestor, tak sa sviečkou podporte. Rodinnú atmosféru tiež vyharmonizujete tak, že napríklad pri rodinnom obede alebo večeri necháte zapálenú sviečku (nielen pre spomínanú romantiku, ale hlavne ako energetickú ochranu).

10. AKO OČISTIŤ KAMENE A KRYŠTÁLY

Pokiaľ chcete čo najľahšie, najrýchlejšie a najúčinnejšie očistiť kryštály, tak jedným z výborných spôsobov je použiť na ich očistu soľ. Kryštály do seba totiž okrem svojho pôvodného nastavenia dokážu “natiahnuť” veľmi veľa energie, hlavne takej, akú má človek, ktorý s nimi narába. Preto, aj keď si kupujete kryštály, tak je nevyhnutné ich okamžite očistiť a čo najmenej prísť s nimi do kontaktu (napr. tým, že sa ich dotknete). Pretože energia človeka, ktorý z nich niečo vyrábala, alebo len samotný kryštál, ktorý si v obchode vyberiete, prešiel veľa rukami a tým aj veľa rôznych energií sa na ňom mohlo odtlačiť. TIP NA OČISTENIE KRYŠTÁLOV: Ponorte kryštály na 72 hodín do misky so soľou (buď ich doslova zasypte soľou alebo ich dajte do misky alebo nádobky so slanou vodou). Po uplynutí tohto času soľ spláchnite a misku očistite. Aj v tomto prípade platí, nedotýkať sa soli priamo, aby ste na seba nepreniesli negatívnu energiu, ktorú soľ nasala. Použite misku, ktorú nepoužívate na jedenie alebo varenie. Kryštály potom ešte osviežte cca. 20 min pod prúdom tečúcej studenej vody.

NA ZÁVER...ENERGIA, KTORÚ VYŠLETE, SA VÁM VRÁTI SPÄŤ